Archív 2012

Asociácia strihačov psov bola významným partnerom pri organizácii Šampionátu v úprave psov Animology v Nitre 9.6.2012. Poskytli sme prostriedky na prenájom haly na Výstavisku v Nitre, kde sa súťaž konala. Gratulujeme všetkým umiestneným.

Výstavná úprava anglického kokeršpaniela

Lektorka Jana Lančaričová chovateľka anglických kokeršpanielov

Janka Lančaričová odprezentovala na fenke anglického kokeršpaniela výstavnú úpravu. Oboznámila účastníčky seminára o zvláštnosti srsti tohto plemena. Čoho sa treba vyvarovať, čo vyzdvihnúť u psa, poprípade pomôcť správnou úpravou k zakrytiu nedostatku. Ochotne odpovedala na dotazy a niektoré otázky ukázala prakticky na psovi

Veľmi pekne ďakujeme Janke za peknú prezentáciu plemena.

Seminár Nikolasa Kontosa

Nikolas odprezantoval správnu starostlivosť o nožnice a zvláštnosti pri strihaní, olejovaní nožníc. Taktiež odpovedal na otázky účastníčok, čo sa týka starostlivosti o nožnice. Seminár bol poučný a Nikolasovi patrí naša vďaka.

Výstavná úprava bišóna

Lektorka Romana Kania groomerka

Romanka odprezentovala výstavný strih na fenke bišóna. Ako správne toto plemeno strihať, tak aby vynikla jeho postava a krásne vypracovaná hlava. Taktiež Romanke ďakujeme za veľmi peknú prezentáciu bišóna a odborné rady a pomoc na praktickej časti strihania.

Po prezentácií bišóna nasledovala praktická časť pod vedením Romanky.