Lektori pre BASIC kurzy

Predstavujeme Vám našich lektorov kurzov:

ELENA HRTÁNKOVÁ, salón Šampión, Pod Urpínom 10, Banská Bystrica

DENISA KOLLÁROVÁ, Salón Kitty, Korzo 11, Žilina

VERONIKA KRÁLOVÁ, Molly Salón, Streďanská 4056, Topoľčany

IVANA BLAHO, Blaho pre psov, Sobotište č.7, Senica

 

Ivana Blaho
sa venuje úprave psov od roku 2002. Spočiatku to bolo hobby a túžba ostrihať si vlastných psov sama.
O dva roky neskôr otvorila vlastný salón . V roku 2006 odišla do  Nórska za prácou učiteľky, popri tom neustále aj strihala. Vlastní výstavne úspešných welsh springer španielov, v svojej chovateľskej stanici odchovala viacero šampiónov. Od r. 2019 je späť na Slovensku a jej salón je celoročne vyťažený, venuje sa výstavnej aj domácej úprave, strihaniu aj trimovaniu. V salóne tiež pracuje s ozónoterapiou.
Ivana jen zároveň významnou posilou školiteľského teamu pre kurzy „Basic“ pre región západného Slovenska, Salón Blaho pre psov v Sobotišti zaručuje dobrý predpoklad pre kvalitné odovzdávanie vedomostí a skúseností nielen dlhou praxou majiteľky v groomingu,  ale aj pestrým zložením klientely.

 

Veronika Králová
sa venuje úprave psov všetkých plemien od roku 2005. V širokom okolí nebolo salónu, ktorý by vedel štandardne ostrihať jej pudlíčku a tak sa začala samovzdelávať. Po pár nevydarených kurzoch sa našla v kurzoch ASPS a od roku 2006 je aktívnou členkou , od roku 2018 jej pribudla funkcia kontrolór, spravuje web stránku a pripravuje postery kurzov.
V salóne upravuje psov ako na výstavy tak aj do praktických strihov, vrátane trimovania, upravuje aj psy veľkých plemien. Poskytuje komplexné poradenské služby.
Veronika je už od roku 2020  školiteľkou pre kurzy „Basic“ v regióne západného Slovenska, zo  salónu MOLLY v Topoľčanoch vyšlo po absolvovaní  kurzu strihania psov už desať  absoloventiek, z ktorých má väčšina už svoj vlastný salón.

 

Denisa Kollárová
Denisa sa úprave psov venuje od r.1996, kedy si začala upravovať svojich írskych vlkodavov.
Prvý kurz úpravu psov, organizovaný ch.st.LAYTON absolvovala v r.2004 a odvtedy sa začala venovať aj iným technikám úpravy psov ako trímovaniu. To už mala svoj prvý vlastný salón.
Za vyše 20 rokov bola majiteľkou psov plemena írskych vlkodav, vipet, deerhound, boston terier, saluki…
Členkou Asociácie strihačov psov Slovenska je už 12 rokov a od roku 2019 aj Lektorkou pre kurzy Basic ASPS. Neustále sa vzdeláva a v r.2020 absolvovala týždenný Akreditovaný kurz ukončený skúškou vo Vzdelávacom studiu Argos v ČR.
Momentálne je vo funkcii podpredsedu Asociácie strihačov psov Slovenska a vo svojom salóne KITTY v Žiline organizuje nie len Basic Kurzy, ale aj rôzne semináre a workshopy pre ASPS

Elena Hrtánková
Salón Šampión otvorila v Banskej Bystrici už v roku 2000 pri veterinárnej ambulancii, v salóne sa venuje výstavnej úprave viacerých plemien a samozrejme sa stará o širokú klientelu „prakticky strihaných“ miláčikov.
Od roku 2004 je majiteľkou a chovateľkou plemena bedlington teriér, odchovy z CHS Garden Calypsa dosiahli významné úspechy na medzinárodnej úrovni. Elena je momentálne predsedom ASPS, aktívne sa podieľa na organizovaní seminárov a je aj školiteľkou pre kurzy. Okrem toho je funkcionárkou v SKCHTaF (klub teriérov) a tiež je odnedávna členom rozhodcovského zboru pre posudzovanie exteriéru psov FCI.