Seminár Veterinárna dermatológia a kozmetológia s MVDr.R.Fábiková

Dňa 22.5.2022 sme pod záštitou ASPS zorganizovali v Trnave seminár Veterinárna dermatológia a kozmetológia s MVDr.Rostislavou Fábikovou.

Pani doktorka Fábiková je špecialistkou na dermakozmetológiu s pôsobením v Taliansku aj v Českej Republike. Jej prednášky sú už dlhodobo garanciou kvalitného vzdelávania v tejto tematike.

V úvodnej prezentácií sme sa venovali rozdeleniu typov a štruktúre srsti. Dozvedeli sme sa, ktoré typy šampónov, masiek, balzamov a olejov sú vhodné na daný typ. V ukážkach sme videli aké neuveriteľné možnosti nám správna kombinácia liečebnej kozmetiky ponúka. Riešenie problémov kože nemusí vždy znamenať len nutne medikamentóznu liečbu, ale mnohé problémy vie zmierniť alebo dokonca vyliečiť správne namiešaná a aplikovaná pravidelná kúra pomocou kozmetiky.

Zanedbaná srsť či parazity taktiež neznamenajú vždy nutné zholenie. Pri správnom spôsobe a použití produktov na to určených z nášho salónu môže odchádzať krásny, čistý a vyčesaný pes.

Po obedňajšej prestávke sme sa venovali praktickým ukážkam.

Na čínskom chocholatom psovi – naháčovi sme si ukázali aplikáciu masky na zmiernenie problémov súvisiacich so suchou, šupinatou kožou. Po pôsobení masky bol psík okúpaný vo vhodnom šampóne a na záver mu bol aplikovaný kondicionér. Výsledný efekt bol viditeľný a hlavne citeľný už po prvej aplikácií.

Ďalšie ukážky boli na jazvečíkoch – riešenie suchého šupinatého bruška z dôvodu zlej funkcie štítnej žľazy a obličiek. Lokálne aplikované produkty pri pravidelnom používaní majú vyriešiť aj tento sekundárny problém. Druhý model mal z dôsledku operácie vyholenú zadnú labku a bola mu aplikovaná kúra na naštartovanie rastu srsti a jej zkvalitnenie.

Krátkosrstý kríženec bol použitý na ukážku aplikácie produktov proti vypadávaniu srsti.

U bedlingtona sa riešili problémy po lokálnom podráždení kože s pruritom.

V závere nám pani veterinárka ešte prezradila zopár trikov ako rozjasniť či zvýrazniť jednotlivé farby a farebné odtiene srsti u nie len výstavných psov ale aj u našich pravidelných zákazníkov.

Seminár MVDr.Fábiková ukončila odovzdaním certifikátov.

Následne sme mali možnosť zakúpiť si kvalitnú kozmetiku a produkty.
Zároveň sa chceme poďakovať všetkým, ktorý ste sa podielali na organizácii i účastnikom seminára

ASPS