Seminár úprava španielov 24.9.2023

Groomingová jeseň začala v ASPS skvele. 24.9.2023 v Trnave sme zblízka videli úpravu španielov.
Ďakujeme Lucii Solárovej, ktorá prijala naše pozvanie. Ukázala nám výstavnú úpravu amerického a anglického kokeršpaniela, techniky trimovania vhodné pre tieto plemená, použitie rôznych typov nožníc v jednotlivých partiách . Zdôraznila jednotlivé rozdiely pri úprave týchto plemien aj ako dosiahnuť ich typický výraz hlavy. Amerického kokeršpaniela potom ostrihala do športového strihu, čím dosiahla praktickú alternatívu vychádzajúcu z výstavného strihu. Popoludní nám nedovolila zaspať svojou razanciou Ivana Blaho. Jej doménou bol welšský a anglický kokeršpaniel, na oboch nám ukázala výstavný strih, na welšovi aj praktický. Názorne predviedla detaily úpravy. Tiež vysvetlila ako sa správa srsť týchto plemien pri správnom použití techniky trimovania a čo sa stane s kvalitou srsti v prípade ostrihania či hormonálnych zmien. Zaujímavou témou bol aj správny spôsob sušenia srsti po kúpaní, aby sa dosiahlo žiadúce „uloženie“ srsti. Všetko navyše okorenila svojím jedinečným humorom.
Chceme poďakovať všetkým zúčastneným, lektorom za množstvo odovzdaných poznatkov a skúseností, poslucháčom za záujem, aktívnu diskusiu a výbornú atmosféru.
V neposlednom rade chceme poďakovať organizačnému tímu za dôkladnú prípravu všetkých detailov seminára. Ďakujeme za poskytnutie modelov anglického špringeršpaniela Andrei Skorodenskej, anglického kokeršpaniela p. Koleničovi.
Ďakujeme bistru Prengo v Trnave za priestory poskytnuté pre seminár, zvláštne poďakovanie patrí 123 kuriér, ktorý nám pomohli s promptnou prepravou techniky.

Tešíme sa na stretnutie na ďalšej akcii už onedlho!!!