Úprava setrov s Jánom Melicherom 2.3.2024 Zvolen

Svetom úpravy setrov nás previedol v sobotu 2.marca 2024 Ján Melicher – chovateľ, groomer aj handler nielen setrov.

V teoretickom úvode seminára sme sa dozvedeli  aké typy úpravy setrov sa preferujú v rôznych kútoch sveta. V detailoch sme sa dozvedeli rozdiely medzi „anglickou“ a „americkou“  výstavnou úpravou aj aké sú rozdiely medzi jednotlivými plemenami setrov. Ukázali sme si všetky potrebné pracovné nástroje , vrátane rôznych druhov trimovacích nožov, hrabličiek a ďalších pomôcok na trimovanie. Ešte predpoludním sme stihli úvodnú časť praktickej úpravy anglického setra , ktorá zahrňovala trimovanie i strihanie v potrebnom rozsahu. Janko nám detailne vysvetlil ako sa modelujú jednotlivé partie strihu a ako ich nenásilne prepojiť. Ešte pred kúpaním anglického setra sme uvideli finálnu úpravu írskeho aj gordon setra a mali si možnosť osvojiť jednotlivé rozdiely.

Nasledoval proces kúpania s použitím kozmetiky Iv San Bernard. Srsť anglického setra  bola ošetrená špeciálnymi produktami so zameraním na výstavnú úpravu. Po umytí a následnej aplikácii kondicionérov nasledovalo šetrné sušenie srsti, obohatené o tipy a triky na docielenie finálnej charakteristickej rovnej srsti plemena. …

Ďakujeme Dog Moments Art za originálny darček pre Janka, v podobe maľovaného obrazu jeho milovanej sučky Tequili, ktorý bol čerešničkou skvelého dňa.

Ďakujeme PawParku  a salónu Havino vo Zvolene, že poskytol priestory  pre túto vydarenú akciu Asociácie strihačov psov Slovenska. Ďakujeme za sponzoring v podobe kozmetiky Iv San Bernard firme Ding Wall trading s r.o.

Ďakujeme pekne  všetkým,  ktorí priložili ruku dielu! A tešíme sa s Vami na ďalšie naše akcie.😊