Seminár“ Problémový pes v salóne, zdravie a výživa psov“ 6.-7.4.2024

Uplynulý víkend sme absolvovali dlho očakávaný seminár s odborníčkami vo svojom odbore Drahomírou Fridrichovou – špecialistkou na výchovu psov a MVDr. Petrou Domesovou z BeskydVet – veterinárkou v praxi a odborníčkou na vplyv výživy na zdravie zvierat.

V prvej časti seminára sme sa dozvedeli prečo je mimoriadne dôležité akým spôsobom sa o svojich psov od šteniatka staráme. Ide nie len o výživu, ale aj o ďalšie faktory, ktoré vplývajú na zdravie a kvalitu života, ktorý s našimi psíkmi zdieľame. Druh výživy, pohyb a psychická pohoda sú určujúce pre zdravie našich psov a aj dĺžku ich života. MVDr. Domesová prepojila veterinárnu medicínu s tou alternatívnou a veľmi otvorenými a podloženými informáciami o priemyselných krmivách mnohým otvorila oči. Vysvetlila, prečo prirodzená strava dokáže priniesť výrazné benefity pre zdravie psa, kvalitu kože, srsti a psychickú pohodu a ako zmena stravy môže pozitívne alebo naopak negatívne ovplyvniť rôzne ochorenia a v konečnom dôsledku aj dĺžku života nášho psa.
Pre účastníkov seminára ponúkla aj riešenie.

Po výbornom obede nás čakal príval energie v podobe psej psychologičky Drahomíry Fridrichovej. V prvej časti prednášky nám Dáša predstavila svoju dlhoročnú prácu s prevýchovou problémových psov, výchovou asistenčných, canisterapeutickych či pracovných psov. Všetko podané jej jedinečným svojským humorom. Veľmi cenná bola možnosť nazrieť do „psej reči“, mnohí sme pochopili, že reči psov nie vždy správne rozumieme a zvykneme si ich signály poľudšťovať.
V druhej časti boli na viacerých problémových psoch predvedené konkrétne techniky, ktoré fungujú,  najmä v aktívnej spolupráci s majiteľmi.
Dáška bola ako vždy veľmi presvedčivá, takže nakoniec aj tí najväčší tvrdohlavci začali spolupracovať a z agresorov či bojazlivcov sa stali ovládateľní psy .

Ďakujeme za skvelý víkend obom lektorkám a firme Reico za sponzorské balíčky.