Seminár ASPS 3.11.2018

 

Dňa 3.11.2018 sa pod záštitou Asociácie strihačov psov Slovenska uskutočnil v Žiline odborný seminár.

Veterinárny blok bol rozdelený na 3 časti.

Prvá časť bola zameraná na bezpečnú manipuláciu so psom pri práci v salóne. MVDr. Slivková Lenka nám ukázala správne fixovanie psíka na stole a vysvetlila princíp fungovanie šibenice ohľadom na stavbu tela psíka. Taktiež prakticky ukázala na našej modelke s krátkym nosom fixovanie papuľky pomocou obväzu, aby nedošlo k pohryznutiu strihača a ani poraneniu psíka (možnosť uplatnenia pri úprave šicu, pekinéza, lhasa apso, mopsa, francúzskeho buldočka a ostatné).

V druhej časti sa pani doktorka zamerala na dezinfekciu priestorov v salóne a nástrojov, ktoré používame. Podrobne vysvetlila ako správne udržiavať čistotu, ako a čím dezinfikovať, aby nedochádzalo k šíreniu baktérií, plesní a vírusov. Takisto vysvetlila rozdiel medzi dezinfekciou a dezinsekciou a uviedla konkrétne príklady a možné následky pri nedostatočnom dodržiavaní všetkých opatrení pre naše zdravie, aj zdravie našich klientov.

Posledná časť bola zameraná na prevenciu prenosu chorôb a parazitov v salóne. Hlavnou témou bola zoonóza (choroby prenosné zo psa na človeka). Veľa sme sa naučili a veľa sme diskutovali. Veľmi cenné boli aj rady, ktoré sme si medzi sebou vymieňali na základe vlastných skúseností.

Druhý blok seminára bol venovaný úprave plemena bichon frisé. Mali sme to potešenie vidieť pri práci MVDr. Patríciu Dankovú, úspešnú groomerku, chovateľku a viacnásobnú víťazku prestížnej strihačskej súťaže Pragobest, ktorá je zároveň predseda a poradca chovu Bichon klubu a medzinárodný rozhodca pre exteriér FCI.

Osobná skúsenosť je neprenosná a tak sme veľmi radi, že sme si mohli do detailov pozrieť a „ochytať“ výstavný strih, ale aj salónny strih bišónika. Oba modely, ktoré strihala, boli upravené v súlade so štandardom. Dostali sme veľa cenných rád ohľadom strihu, kozmetiky, nástrojov, ktoré môžeme použiť, ale aj jej skúsenosti so zákazníkmi a celkové „know how“ úspešného strihača.

Bol to kvalitný a výnimočný zážitok a ďakujeme obom školiteľkám za ich čas a odovzdané skúsenosti.

Tešíme sa nabudúce